Zimowe Obniżki cen paliw w Polsce

Bez wątpienia wszystkich kierowców cieszy fakt, że w ostatnim czasie można było zaobserwować spadek cen paliw. Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie są przyczyny takiej sytuacji.
Spadek cen na stacjach paliw to wynik niższych cen w handlu hurtowym. Jako powód wskazuje się przede wszystkim globalną nadpodaż tego surowca. Zarówno Stany Zjednoczone, jak i Rosja produkują ogromne ilości paliwa, co zgodnie z zasadami rynku oznacza konieczność obniżenia cen. Zwraca się także uwagę na niższe zainteresowanie kupujących, jednak jest to kwestia drugorzędna, ponieważ paliwo stanowi dla kierowców produkt niezbędny.
Tendencję spadkową cen paliw można obserwować już od sierpnia. Specjaliści mieli wówczas różne przewidywania. Niektórzy byli przekonani, że ceny nadal będą spadać. U innych natomiast pewne obawy budziło nałożenie sankcji na Rosję, które miało być przyczyną pogorszenia zaopatrzenia Europy w surowce, a tym samym wzrostu cen. Przewidywania te nie sprawdziły się jednak, dlatego kierowcy nadal mogą cieszyć się mniejszymi wydatkami na paliwo.