Jak naprawić pękniętą szybę w samochodzie?

Jak naprawić pękniętą szybę w samochodzie?

Na uszkodzenia najczęściej narażona jest przednia szyba samochodu.

W czasie, jazdy jest narażona na drobne kamyki, piasek i inne zanieczyszczenia.

Na szczęście, większość odprysków i pęknięć można tanio zlikwidować u mechanika.

 Uszkodzenia typu „ pajęczaki”, „gwizdki”, „półksiężyce” są naprawiane bez konieczności wymiany szyby samochodowej.  Naprawia się tylko odpryski po zewnętrznej stronie szyby za pomocą specjalnego urządzenia który usuwa ubytek z zanieczyszczeń. Następnie, uszkodzenie wypełnia się żywicą wprowadzoną pod ciśnieniem. Pęknięci podłużne, zwykle można zakleić pod warunkiem że nie przekracza ona 10 cm.

Naprawa trwa ok 45 min,a koszt wynosi w granicach 80-140 zł - informuje serwis autoszybynowysacz.pl

Do wymiany kwalifikują się szyby, kiedy uszkodzenie powstało bliżej niż 10 cm od krawędzi szyby  oraz pęknięcia w kształcie rysy.

Niestety, gdy są to już większe uszkodzenia to średnia cena nowej szyby samochodowej wynosi 500-700 zł. Ceny są tym wyższe im mają więcej dodatkowych funkcji. Szyby samochodowe dodatkowo ogrzewane z czujnikiem deszczu mogą kosztować ok. 1600 zł.

Wymiana szyby zazwyczaj zajmuje od 1-1,5h. Po jej wstawieniu trzeba jeszcze odczekać aż zwiąże się klej.

Zdecydowanie jak najszybciej należy naprawić lub wymienić szybę. Za jazdę z pękniętą szybą, mandat może wynieść 500 zł w dodatku policjancie mogą zabrać dowód rejestracyny. Oczywiście, diagnosta nie podbije nam badania technicznego, gdyż jazda jest niebezpieczna. Szczególnie, gdy promienie słoneczne rozpraszają się w miejscu ubytku oślepiając kierowcę.