Telefon idealny dla studenta

Nie od dziś wiadomo, że porządny smartfon jest najlepszym przyjacielem studenta. Taki sprzęt może przydać się wszędzie: na uczelni, na imprezach, na wakacjach, a nawet w osiedlowym sklepie. Dobry student musi być bowiem przygotowany na wszystko. Jakie parametry powinien więc mieć idealny smartfon dla studenta? Nasz wybór padł na produkt firmy Samsung, dlaczego?

Dostęp do Internetu

Chyba żaden student nie wyobraża sobie życia bez Internetu. Natychmiastowy dostęp do grupowego maila lub strony na Facebooku nie jednemu uratowały już życie, zarówno przy odpowiedzi, jak też podczas nudnego wykładu. Idealny, studencki smartfon powinien więc być wyposażony w odbiornik WiFi o dobrych parametrach. Dobrym przykładem jest wspomniany już wcześniej Samsung, a dokładniej model Galaxy A5, który posiada mocny odbiornik sygnału sieci bezprzewodowej. Gwarantuje to brak utraty życiodajnego Internetu nawet w największych zakamarkach sali wykładowej.

Dobry aparat, robiący WYRAŹNE zdjęcia

Smartfon dla studenta powinien cechować ponadto dobry aparat, który można wykorzystać zarówno na uczelni, jak też na spotkaniach ze znajomymi. Do jego zastosowania w tej drugiej sytuacji jednak jeszcze powrócimy.

Samsung Galaxy A5 posiada aż 13 megapikselową matrycę tylnego aparatu, przekłada się na idealną jakość zdjęć pomocy naukowych, nawet wtedy, kiedy na wykonanie takiego zdjęcia nie ma zbyt wiele czasu i miejsca. Co ważne, wykonane smartfonem zdjęcie można w prosty i szybki sposób przesłać koledze, nie budząc najmniejszych podejrzeń profesora stojącego kilka metrów dalej.

Gdy na zajęciach nuda..

Nudne wykłady zdarzają się na każdych studiach. Niski poziom ich atrakcyjności nie zwalnia jednak studenta z konieczności uczęszczania w nich. W takich sytuacjach z całą pewnością przyda się szybki smartfon z mocnym procesorem i dobrym wyświetlaczem, a także z bezproblemowym dostępem do przycisku ustawiania głośności. Testowany przez nas model Galaxy A5 swobodnie radzi sobie z nawet z najnowszymi grami, wymagającymi wiele zarówno od urządzenia, jak też od użytkownika.

Szpan na imprezie

Smartfon z jednym aparatem nie nadaje się dla studenta. Zwłaszcza na tzw. „Wifi party”, gdzie główną atrakcją jest robienie sobie zdjęć w każdej sytuacji, z każdą napotkaną osobą. Wówczas przydaje się telefon, który posiada aż 5Mpx w przednim aparacie, a także intuicyjny interfejs obróbki zdjęć przed wrzuceniem ich na Facebooka.

Dylemat przy kasie

System Android daje możliwość instalacji przydatnych aplikacji i widżetów, dzięki którym unikniemy kompromitacji w wielu życiowych sytuacjach. Jednymi z takich aplikacji są np. te udostępniane przez banki – szybki dostęp do panelu konta oszczędnościowego z całą pewnością pomoże rozwiać dylematy przy sklepowych półkach.

Reasumując

Samsung Galaxy A5 to telefon, który posiada wszystko, co studentowi może się przydać. W kategorii „smartfon dla studenta”, urządzenie to zdało u nas egzamin na piątkę. Ale nawet trójka w zupełności by wystarczyła.