Ubezpieczenia najchętniej kupowane przez Polaków

Polacy są dosyć nieufnym narodem, jednak przez ostatnie dwadzieścia lat można obserwować zmiany ku zachodniemu poglądowi na kwestię ubezpieczeń. Coraz częściej, chętniej, a przede wszystkim zupełnie nowe rzeczy chcemy ubezpieczać. To dobry znak, zarówno dla towarzystw ubezpieczeniowych, jak i dla klientów. Wzrost zainteresowania produktami ubezpieczeniowymi napędzi rynek, a tym samym i korzystniejsze oferty. To ważne, bo dzięki temu będą pojawiać się coraz nowsze, ciekawsze i korzystniejsze ubezpieczenia.

Jakie ubezpieczenia najchętniej kupujemy?

  • Ubezpieczenia samochodowe – OC, AC, NNW, Assistance

Kupno OC jest obowiązkowe w Polsce, więc każdy posiadacz pojazdu musi mieć opłaconą polisę. Autocasco, to najczęściej wybierana polisa w pakiecie z OC, która ma uzupełniać ubezpieczenie komunikacyjne. Chroni nas ono przed kradzieżą wozu i / lub zawartości auta (np. sprzęt GPS), przed skutkami żywiołów (np. złamane drzewo, które upadło na nasz samochód podczas burzy), przed szkodami wyrządzonymi przez nieznanego sprawcę (np. na parkingu) itd. Każda polisa jest inna, bo jej zakres zależy od tego, na które opcje się zdecydujemy i za które zapłacimy. NNW – chroni przed nieszczęśliwymi wypadkami i jego skutkami (pogrzeb, koszty niemożności chodzenia do pracy, rehabilitacja), a Assistance przydaje się, gdy auto się zepsuje i potrzebujemy natychmiastowej pomocy. Również zawiera wiele opcji, więc zakres naszej polisy zależy od nas.

  • Ubezpieczenia mieszkaniowe

To kolejne często kupowane ubezpieczenie. Prawie każdy posiadacz własnego lokum ubezpiecza je m.in. przed skutkami takich wydarzeń, jak: pożar, zalanie, włamanie, kradzież itd. W skład ubezpieczenia nie wchodzi tylko sam dom, jako budynek, lecz także sprzęty, które się w nim znajdują (meble, sprzęt RTV, AGD itd.)

  • Ubezpieczenia podróżne

Polacy coraz częściej wyjeżdżają na wakacje samodzielnie, nie przez biura podróży i dlatego coraz częściej korzystają z ubezpieczeń podróżnych na własną rękę. To dużo wygodniejsze niż nawet ubezpieczenie u tour operatora, które zazwyczaj ma niskie sumy gwarantowane i wąski zakres. W tym przypadku sami możemy zdecydować na ile i co chcemy ubezpieczyć, aby mieć zapewniony komfort podczas podróży.