Dom w pełni zautomatyzowany

W dzisiejszych czasach konsumenci chcą mieć prosty dostęp do wszystkiego. Jest to poniekąd związane z wygodą, ale też możliwościami jakie daje nam rynek elektroniki. Zapewne większość z Was posiada automatyczną bramę lub specjalne czujniki, które w odpowiednim momencie dają rozbłysk światła w postaci fotokomórek. O ile do niedawna szczytem inżynierii były automatyczne bramy, o tyle dzisiaj większość z nas chce posiadać automaty w domowym zaciszu. 
Automatyki do rolet
Zadaniem rolet jest minimalizowanie szkód, jakie wbrew pozorom może nam wyrządzić słońce. Bardzo wiele osób o tym nie wie, ale rolety przejmują większość promieni UV, dzięki czemu mimo wszystko światło wpada do pomieszczenia, ale bez szkodliwych wiązek promieniotwórczych. W dzisiejszych czasach posiadanie kilkunastu rolet będzie powodowało, że chcąc je rozsunąć czy zasunąć będziemy musieli zrobić to ręcznie. Istnieje szereg różnych firm, które zajmują się automatyzowaniem rolet i naszym zdaniem warto się tym tematem zainteresować. Silniki do rolet można nabyć po atrakcyjnych cenach, a sam ich montaż rolet jest bardzo prosty i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. W zależności od upodobań, możemy nabyć siłowniki do rolet lub w pełni zautomatyzowane profile na które tylko nakładamy nasze rolety. W systemach prowadniczych bardzo ważne są napędy somfy, które są proste w sterowaniu i konsument może rozsuwać swoje rolety przy użyciu prostego pilota z dwoma guzikami. 
Zrób to sam!
Mocowanie rolet do wcześniej przygotowanych profili lub silników jest stosunkowo proste. Wystarczy posiadać minimum umiejętności manualnych oraz troszeczkę wyobraźni. Cała konstrukcja powinna być dobrze przymocowana, dlatego jeśli sytuacja tego wymaga, można lekko naciąć roletę i zamaskować je elementami przy silnikach. Nawet gdy zrobimy sporą dziurę i wymagana jest naprawa rolet, to zawsze można zadzwonić do firmy sprzedającej napędy portos i poprosić o pomoc. Zazwyczaj firmy w tej branży są bardzo uprzejme, dlatego niekoniecznie będziecie musieli płacić za usługę naprawy rolety. 
A gdy rolet brak
Artykuł ten kierujemy nie tylko do osób posiadających już rolety, ale też do tych, którzy dopiero przymierzają się do ich zakupu. Rolety na pilota wcale nie kosztują kilka razy więcej od typowych. Jeśli szukamy oszczędności, możemy zdecydować się na napędy selve lub inne tańsze, które są tak samo dobre jak te markowe, ale kosztują o wiele mniej. Decyzja o zakupie rolet powinna być odpowiedzialna, ponieważ jest związana z wydatkiem. W zależności od rodzaju okien jest bardzo wiele produktów do wyboru. W przypadku małych rolet osobiście polecamy Yooda, a większych Selve. Jeśli pomimo (lub przez) sporego wyboru nie wiemy na co się zdecydować, zawsze możesz zadzwonić do nas i zapytać o fachową oradę.
Posiadanie rolet to wielka zaleta nowoczesnych domów. Kiedyś popularne były zwykłe żaluzje, a dzisiaj o wiele popularniejsze są rolety. Nie niszczą się i można je w pełni zautomatyzować. Serdecznie zachęcamy do bliższego zapoznania się z tym tematem.