Alfa Romeo Poznań – VoyagerGroup.Pl

Krótka historia Alfa Romeo
Alfa Romeo
to włoski producent samochodów osobowych. W roku 1986 marka przejęta przez koncern Fiata.

Ciekawostki o Alfa Romeo
– Najczęstszym kolorem marki Alfa Romeo jest kolor czerwony – potocznie znany jako czerwień Alfa. Warto również wspomnieć, że trochę jaśniejszy Rosso corsa to oficjalny kolor Ferrari.
– Zielona czterolistna koniczynka zwana Quadrifoglio Verde (QV) to symbol używany w autach marki Alfa Romeo od bardzo dawna. Oznacza najlepszą wersję wyposażenia i osiągów.
– Ciekawostką również jest fakt, że logo marki to herb Mediolanu. W różnych okresach był umieszczany inny napis:
1910 – 1919: Alfa Milano,
1919 – 1971: Alfa Romeo Milano,
od 1972 tylko Alfa Romeo (zniknięcie części „Milano” było spowodowane wybudowaniem fabryki poza granicami Mediolanu)
– Kolejną ciekawą rzeczą na temat Alfa Romeo jest to, że producent jako pierwszy zastosował bezpośredni wtrysk paliwa (diesel) typu common rail (w modelu Alfa Romeo 156 z 1997 roku), zmienne fazy rozrządu (Alfa Romeo Spider z 1980 roku), silnik o zapłonie iskrowym wyposażony w dwie świece zapłonowe na cylinder (silnik Twin Spark z 1914 roku) oraz skrzynię biegów o 6 przełożeniach w seryjnie produkowanym modelu (Alfa Romeo 33 Stradale z 1967 roku).

Sprzedaż Alfa Romeo
Jeżeli chcesz zakupić auto marki Alfa Romeo to koniecznie odwiedź nasz autoryzowany salon. Przyjdź na jazdę testową i poznaj Alfę Romeo jeszcze bliżej. Jesteśmy przekonani, że doświadczenia z jazdy będą dla Ciebie spore. Nie ma się co zastanawiać – skontaktuj się z nami już dziś!

Voyager Group Z. Grabski, B. Nawrocka Sp. j.

Świętego Michała 20
61-023 Poznań

Tel. 61 628 66 88
E-mail: info@voyagergroup.pl
www: Alfa Romeo Poznań – https://www.voyagergroup.pl/

Chrysler Poznań, Dodge Poznań, Jeep Blog, Jeep Poznań, Mazda Poznań, naprawy powypadkowe Poznań, salon Jeep Poznań, salon Mazda Poznań, salon samochodowy Poznań, serwis Chrysler Poznań, serwis Jeep Poznań, serwis Mazda Poznań, serwis samochodowy Poznań,